Tübitak 1512 Sermaye Desteği İçin Gazi Bigg Programı Başvuruları Hakkında - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Duyurular

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Destekleme Programı kapsamında, 2017 yılında %80’lerde başarı oranı yakalayarak en başarılı uygulayıcı kuruluşlardan biri olan Gazi Teknopark, 2018 yılı 2. Dönem çağrısını açtı. Son başvuru tarihi 3 Ekim 2018 olan BİGG Anahtar programına www.gazibigg.com adresinden başvuru yapabilirsiniz.

 

Gazi BİGG Anahtar Programı’na başvuran girişimciler kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden eğitim ve birebir mentorluk desteği alarak, iş planı hazırlamayı, iş modelini, doğru bir şekilde kurgulamayı ve pazarı tanımlayıp geliştirmeyi öğrenirler. Program sonunda TÜBİTAK BİGG panelinde başarılı olan girişimciler, TÜBİTAK’ın sağlayacağı 200.000 TL’lik hibe desteğinin yanı sıra, Türkiye’nin en başarılı kuluçka merkezlerinden olan Gazi Anahtar Kuluçka Merkezi’nde yer almak, Gazi Teknopark’ın İş Fikri Yarışmalarına katılmak ve yatırım ağına erişim gibi pek çok fırsattan faydalanma hakkı kazanırlar.

 

Gazi Teknopark, bugüne kadar %50’si akademisyen %50’si öğrenci-mezunlardan oluşan 35 girişimcinin TÜBİTAK’tan toplamda 5.250.000 TL fon almasına imkan sağladı. Bununla birlikte BİGG Anahtar Programı mezunları, girişimcilik ekosisteminde birçok etkinlikte derecelere girerek, ödül ve yatırımlara hak kazandılar.

 

Programa,

•           Üniversitelerin lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış mezun kişiler

•           Üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler başvuru yapabilecektir.

 

Programa aşağıda belirtilen tematik alanlarda yer alan iş fikirleri için başvuru yapılabiliyor:

•           Akıllı Üretim Sistemleri

•           İletişim ve sayısallaşma

•           Akıllı ulaşım

•           Temiz verimli enerji

•           Sağlık ve iyi yaşam

•           Sürdürülebilir tarım ve beslenme

Başvuru ve Detaylı Bilgi için tıklayınız